Remarketing je způsob, jak pracovat s návštěvníky eshopu, i po jejich odchodu. Můžete pracovat jak s uživateli, kteří nakoupili, tak s uživateli, kteří si pouze prohlíželi zboží ale k transakci nedošlo.
Pricip remarketingu spočívá v tom, že web své návštěvníky označkuje a na skupiny těchto označených návštěvníků cílíte své reklamy. Technicky je toto označení zajištěno pomocé cookie. Skupina označených návštěvníků se nažývá „Cílové publikum“ a reklama tomuto publiku je zobrazována v reklamní síti Google Adwords.

1. Určete strategii

Před samotnou remarketingovou kampaní je potřeba rozmyslet si, na jaké návštěvníky se chcete zaměřit. Existuje několik základních strategií remarketingu:

  • Přidání všech návštěvníků stránek – přípomínáme se, nabízíme akční zboží
  • Přidání návštěvníků určité kategorie, produktu – připomínáme, že ho mají přijít koupit
  • Přidání návštěvníků, kteří nedokončili objednávku (opustili nákupní košík) – zkusíme je přesvědčit aby nakoupili
  • Cílení na návštěvníky, kteří nakoupili – nabízíme další produkty, komplementy
  •  Cílení na návštěvníky, kteří provedli jinou konverzní akci (např. registrace) – nabízíme produkt
  • Cílení na návštěvníky měsíc po dokončení nákupu – u zboží s omezenou dobou použitelnosti, nabídneme zboží znovu

2. Vygenerujte remarketingový kód
Podle toho, jakou zvolíte strategii si vygenerujete remarketingový kód/značku. Postup je následující: Kampaně –> Sdílená kníhovna –>Publikum–> Nové cílové publikum–> Seznam uživatelů remarketingu
Adwords umí pracovat s délkou a frekvecní reklamy. Díky omezení doby remarketingového kódu zabríníme tomu, aby byl uživatel přehlcen naší reklamou. Nejdelší délka cookie je 540 dní (platnost seznamu cílového publika). Frekvenci zobrazování reklamy lze zvolit denní, týdenní či měsíční.

3. Implementujte kód na web
Remarketingový kód můžete vložit na jakoukoliv stránku webu Pokud cílíte na všechny návštěvníky webu, vložíte stejnou značku na všechny stránky webu. Vložení kódu na web se odvíjí od vaší strategie

4. Počkejte až se naplní seznam návštěvníků webu
Remarketingová kampaň bude v Adwords spuštěna, až když dosáhne vaše nové cílové publikum minimálního počtu 100 lidí. Informaci o počtu „označkovaných“ lidí vidíte na kartě Publikum.

5. Vytvořte kampaň pro remarketing
Reklamy pro remarketing mohou být v jakémkoli formátu, který Google Adwords nabízí. Důležité je, aby remarketingová reklama byla odlišná od té normální. Znáte totiž svou cílovou skupinu a proto ji musíte nabídnout konkrétní sdělení. Doporučuje se v remarketingové kampani nabízet nějakou slevu či akci, pomocí display reklamy se můžete svým zákazníkům připomínat či návštěvníkům, kteří nic nenakoupili něco nabídnout. Také je vhodné necílit na návštěvníky hned ale až po určitě době co web navštívili, vytvářejte proto publika pro návštěvníky, kteří navštívili web před 10 – 30 dny.

6. Vyhodnoťte výkon kampaně
Pomocí Google Adwords a Google Analytics vyhodnoťte, zda se vám remarketingová kampaň vyplácí. Pokud ano i pokud ne, přejděte ke kroku 7.

7. Optimalizujte, optimlizujte a optimalizujte

Tagged with:
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *