Asi každý z vás se již nějakým způsobem setkal se segmentací návštěvnosti v Google Analytics. Tedy nechci tu psát základní definici pokročilých segmentů návštěvnosti apod. Spíše mi překvapilo množství lidí, kteří nevyužívají možnost tvořit vlastní segmenty, které jim pomohou lépe analyzovat jejich návštěvnost a její výsledky.
Proto bych rád o segmentaci napsal postupně více informací a přiblížil tak možnost vlastní segmentace i těm, kteří ji ještě plně nevyužívají.

Dalším důvodem je také spuštění nového rozhraní pro vytváření vlastních segmentů v Google Analytics před pár měsíci (myslím 16.7), které je flexibilní a konečně umožňuje segmentaci na úrovni uživatel a nejenom na úrovni session návštěvy, což nám umožní dělat například kohortní analýzu a další.
Co však řada uživatelů nemusí hned pochopit je právě rozdíl “uživatel”, “návštěva” a může tak dojít ke špatnému nastavení segmentu a ke špatné interpretaci výsledků.

Pojďme si tedy tentokrát rozdíl uživatel vs návštěva ukázat na nějakém příkladu. Například na návštěvách našeho elektronického obchodu, kdy budeme chtít pozorovat chování uživatel, kteří nám udělali tržby nad 1000Kč

Segmenty---uživatelé,-návštěvy

 

Na obrázku jsou vidět tři uživatelé A, B, C, kteří několikrát navštívili náš web v průběhu 90 dní. Uživatelé A a B měli na webu tři návštěvy v průběhu těchto 90 dní. Uživatel B jen návštěvy dvě.

Proč je důležité si uvědomit rozdíl mezi segementem uživatel a jednotlivých návštěv, je vidět na výsledku, který získáme při aplikování jej na naše tři uživatele.

Představme si tedy, že udělame segment na návštěvy, které měli tržby větší než 1000Kč. Při takto nastaveném segementu získáme pouze jednoho uživatele C, který v jedné z jeho návštěv udělal nákup za 1000Kč. (Takto probíhala základní segementace právě před příchodem nových Google Analytics Segmentů.)

Co se ale stane pokud uděláme segment na úrovni uživatel, kteří měli tržby větší než 1000Kč? Dostaneme uživatele hned dva. Uživatel C, který má celkem tržby za období 90dní 1500Kč a ještě uživatel A, který dohromady za jeho tři návštěvy, udělal tržby 1000Kč.

Jsou to tedy dva odlišné pohledy na naši návštěvnost a je třeba si rozdíl uvědomit a pak můžeme lépe výsledky segmentace interpretovat.

Navrhuje klientům optimální marketingové kampaně na míru, řídí jejich správu a udržuje efektivitu výsledků.

Tagged with:
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *