Pokud nějaká url adresa na vaší doméně neexistuje (neexistovala vůbec, byla změněna nebo odstraněna) měl by web vrátit správnou informaci. Informaci pro uživatele webu tzn. co se stalo a co se s tím dá dělat. Zároveň by ale měl vrátit i správnou informaci pro vyhledávací roboty tzn. vrátit chybový http kod 404, aby třeba Google věděl, že tuhle stránku už nemá ve vyhledávání nabízet. Pěkně jsme to vyřešili třeba na webu Geosan-development.cz . Stránka může být i vtipná – 60 really coll error pages.

Dál je užitečné zjišťovat, odkud se na tyto chybové stránky uživatelé dostávají tj. jestli někde nejsou umístěné odkazy na neexistující url, které by bylo vhodné upravit. Na malé weby a při spuštění nového projektu používáme nástroj Xenu. Projde strukturu vašeho webu a zjistí, jestli někde nejsou špatné odkazy, včetně chybějících obrázků, css stylů apod. Zjištění přístupů na chybovou stránku lze ale také realizovat přes Google Analytics. Aby návod fungoval, je potřeba mít u chybové stránky správný titulek který dokážeme rozpoznat. Podle url stránky identifikovat nejdou, protože 404 stránky mají všechny možné url jaké lze zadat. Pro tyto účely máme nastaveno třeba na posters.cz jako „Chyba, stránka neexistuje – Posters.cz„. Stránka nesmí nikam přesměrovávat a musí v ní být Google Analytics tracking kod.

V Google Analytics jsem vytvořil vlastní přehled. Horní lišta – Přizpůsobení + Nový vlastní přehled. Název přehledu  není důležitý. Důležitá je:

  1. Skupina metrik – Unikátní zobrazení stránek, abychom věděli jak často se problém vyskytuje
  2. Úrovňové přechody dimenze – Stránka (uvidíme které jsou nejčastěji volané url co neexistují) a následně Předchozí trasa stránky (uvidíme jaká url byla naposledy zalogovaná před tou špatnou a je tedy pravděpodobné že se na ní bude vyskytovat chybný odkaz)
  3. Nejdůležitější je filtr – zahrnout Název stránky a v našem případě shoda regulérního výrazu pro „Chyba, stránka neexistuje

Výhoda toho přístupu je rychlost (rozsáhlé weby prochází Xenu velmi dlouho) a navíc se můžeme zabývat pouze chyba které uživatele trápí (tj. na špatné url chodí hodně lidí).

 

Z reportu je pak hned vidět, které stránky 404 se nejčastěji zobrazují a v sekundární dimenzi (detailu konkrétní stránky) lze potom zobrazit předchozí trasu tj. kde byli uživatelé předtím než se na špatnou url dostali.

 

V našem reportu potom vidíme, že nejčastěji navštěvovanou neexistující url je /michael-jackson/ a bylo by tedy dobré to nějak opravit. V tomto konkrétním případě se jedná o přejmenování dříve existující kategorie na jiný název a tím se upravila i url. Shop360 má ale fajn featurku, pamatuje si i historické url, jak se kategorie jmenovaly dříve, a pokud někdo url kategorie / produktu změní, shop360 příchozí návštěvníky přesměruje na novou url tak, aby jste o žádné návštěvníky nepřišli. Pomocí této funkce jsme problém opravili.

 

 

 

 

David vede ve 3sixty e-commerce projekty a hledá cesty jak by mohly být ještě úspěšnější.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *