Spuštění internetového obchodu není jen o instalaci nějakého balíkového řešení a naplnění produkty. To nejdůležitější je správná příprava, rozjezd a marketingová propagace. Naco byste se měli zaměřit před spuštěním a co vše by nemělo chybět na stránkách vám poví tento článek.

Než začnete prodávat

Spustit internetový obchod není otázka jednoho dne. Před zahájením provozu byste měli mít nějaký bussines plán, vytvořenou analýzu, analýzu konkurence a mnoho dalších náležitostí. Pokud máte vše co se bussinesu týče vyřešeno, můžete začít svůj obchod propagovat, aniž by ještě běžel.

Stačí, když na svou budoucí doménu obchodu vytvoříte vstupní stránku, na které budou informace o plánovaném spuštění obchodu, a pokud uživatelé vyplní email, mohou získat slevu na první nákup. např.:

 welcomeblog

Pokud takto připravenou stránku rozpropagujete ke své cílové skupině, nejlépe přes sociální sítě, diskuzní fóra nebo magazíny, můžete získat  poměrně velké množství emailových adres pro budoucí mailing aniž byste cokoli prodali, nebo aby vás to stálo velké finanční prostředky. Tuto lákající stránku doporučujeme mít připravenou alespoň maximálně měsíc před spuštěním. Pokud by byla tato stránka přes půl roku, začal by web působit nedůvěryhodně.

Kontrola

Pokud máte na nějaké testovací doméně připravené eshopové řešení, před samotným spuštěním vše důkladně překontrolujte. Důležité je, aby testovací e-shop měl zakázané indexování vyhledávacími roboty. Vyhledávače by pak mohly upřednostňovat a zaindexovat tento web namísto vašeho budoucího e-shopu a tím způsobit značné škody.

Zkontrolujte si tedy, zda je vše funkční, jestli funguje objednávkový proces, vyplňování formulářů, zda odcházejí informativní emaily, zkontrolujte si ceny a možné importy a exporty z ostatních systémů, otestujte zda jsou všechny odkazy funkční a že se web správně zobrazuje v nejpoužívanějších prohlížečích (Chrome, Firefox, Explorer).

Měřící kódy

Máte-li vše připraveno ke spuštění, je nezbytné umístit na web měřící kódy. Budete tak získávat důležitá data pro vyhodnoceni a pro další propagaci vašeho eshopu. Před samotným spuštěním by tak neměly chybět na webu kódy z těchto služeb:

Google Analytics
Google Analytics patří mezi výborné analytické nástroje na měření návštěvnosti. Dokážete tak zjistit jací návštěvníci a z jakých zdrojů na váš web přichází. U internetových obchodů Je důležité zprovoznit služby e-commerce tracking a site search. V Analytics tak uvidíte provedené transakce a budete moci sledovat, jaké dotazy uživatelé na vašem webu hledají a díky tomu upravovat obsah a nabídku obchodu.

Remarketingový kód AdWords
I když jšetě nemáte spuštěné žádné reklamy, nebo zatím to neplánujete, je dobré umístit remarketingový kód AdWords na web hned od začátku. Bude vám označovat všechny návštěvníky webu, které můžete do budoucna oslovit velmi efektivní reklamou.

Konverzní kódy AdWords, Sklik, Heureka
U internetového obchodu se bez PPC reklam a srovnávačů zboží neobejdete, proto je dobré umístit konverzní kódy na děkovací stránku nákupního procesu pro sledování a budoucí vyhodnocení kampaní.

Heureka ověřeno zákazníky
Srovnávače zboží přivádí na e-shopy velmi konverzní návštěvníky. Je dobré mít službu ověřeno zákazníky aktivovanou. Váš eshop bude získávat na důvěryhodnosti a můžete tak získat cennou zpětnou vazbu od nakupujících.

Kde začít s propagací

U každého sortimentu je způsob rozdílný. Hlavní online kanály by ale neměly být opomenuty u žádného internetového obchodu. Jedná se o následující

  • Srovnávače zboží – Do srovnávačů zboží by měl být registrovaný každý e-shop. Srovnávače tvoří přísun kvalitních návštěvníků a mívají velmi dobrý konverzní poměr. Srovnávačů zboží existuje celá řada. Stačí být v těch nejhlavnějších českých jako je Heureka.cz, Zbozi.cz a Hledejceny.cz a na českých Google nákupech.
  • PPC reklama – přes PPC reklamu oslovíte uživatele hledající vaše produkty přes klíčová slova ve vyhledávačích. Patří mezi hlavní online zdroj pro webové stránky. Vyhledávač Google nabízí v kombinaci s Google nákupy velmi efektivní zacílení.
  • Sociální sítě – Sociální sítě budou hrát stále větší roli při nákupním procesu. Uživatelé nakoupí to, co jim kamarád nebo známý doporučí. Je tedy dobré s pomocí fan page a aplikací budovat komunitu zájemců a zákazníků. Sociální sítě jsou brány v úvahu i samotnými vyhledávači a pomáhají v SEO. Mějte tedy založenou stránku na Facebooku a Google+ kam pravidelně přispívejte a komunikujte se zákazníky.
  • SEO – být na předních místech ve vyhledávačích je velmi důležité. Více jak 90% lidí používá k nalezení informací nebo k nákupu vyhledávače. Bohužel, na druhou stránku výsledků vyhledávání se proklikne velmi malé procento uživatelů. Je tedy potřeba dostat se na první stránku a nejlépe na první místo na řadu klíčových slov, přes která se lidé dostanou na váš web.
  • PR – PR bývá často používané při SEO. Pokud máte přesně zaměřenou cílovou skupinu, neni nic jednodužšího než je oslovit zajímavým článkem, nebo příspěvkem na nějakém magazínu, diskuzním fóru apod.

Jak dále propagovat internetový obchod

Spuštěním webu a prvotním nastavením kampaní to nekončí. Je třeba vše stále sledovat a vyhodnocovat. Upravovat reklamní kampaně podle aktuálních akcí, stále pracovat na dobrém jménu obchodu a propagovat ho mezi cílovou skupinou. Pravidelně oslovovat své zákazníky pomocí newsletteru nebo remarketingu a nabízet jim další produkty.

Pokud aktuálně spouštíte svůj internetový obchod a potřebovali byste poradit s nastavením webové analytiky nebo s propagací e-shopu, neváhejte se na nás obrátit. Stačí nás kontaktovat na uvedených kontaktech

Online marketingový specialista, zaměřený na SEO a zvyšování obchodní efektivity webů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *