Analýza klíčových slov je jedna z nejdůležitějších částí SEO. Data pro analýzu klíčových slov se většinou získávají z nástrojů pro návrhy klíčových slov z Skliku nebo AdWords. Zmiňovaný bývá i našeptávač Seznamu a Googlu. I když můžete mít data z našeptávače v návrzích klíčových slov, občas se vyskytnou výrazy, které Vás překvapí a mohou Vám přivést slušnou návštěvnost a pro internetové obchody i velký počet objednávek jako našemu projektu.

Lidé využívají výrazy které vidí v našeptávači

I když by v našeptávačích měly být vybírány dotazy ze statistik uživatelských dotazů s největší hledaností, občas se tam dostanou méně hledaná slova a slovní spojení. Způsobeno to může být aktuálním trendem, nebo sezónou na určitý produkt nebo službu.

Pokud lidé chtějí zadat hledaný výraz a nějaký jemu podobný se při psaní zobrazí v našeptávači, už ten svůj nedopisují a použijí ten z našeptávače. Tím tento výraz ještě více posilují.

Nárůst návštěvnosti a tržeb díky našeptávači

Aktuálně jsme se při optimalizaci setkali s následujícím příkladem. Při vyhodnocování úspěšnosti začátku letní sezóny našeho internetového obchodu www.pneu360.cz jsme pozorovali velký nárůst návštěvnosti a tržeb z vyhledávače Seznam.

Při bližším prozkoumání jsme zjistili, že tento nárůst způsobuje jedno klíčové slovo “nejlevnější letní pneumatiky – doprava zdrarma”, které se dříve ve statistikách vůbec nezobrazovalo a hledanost podle návrhů klíčových slov byla minimální, resp. žádná.

Provedli jsme proto drobné úpravy, abychom si na slovo udrželi dále přední pozici. Návštěvnost i objednávky začaly ještě více růst a na konci měsíce nás mile překvapil výsledek, když bylo návštěv o 3500 více. a téměř o 40 transakcí více a to pouze přes tento jeden longtail s minimálním úsilím a náklady.

naseptavac1

Při pátrání, proč je toto longtailové, velmi dlouhé a neobvyklé, slovo najednou tak hledané, jsme se dostali až k našeptávači na Seznamu a zjistili, že toto slovo je aktuálně na první pozici v našeptávači při začátku psaní “nej…”.

Uživatelé už tak nemusí dopisovat plánovaný výraz jako např.: “nejlevnější pneumatiky” , ale automaticky využijí ten z našeptávače. Ve výsledcích se pak zobrazuje náš web, přes který uživatelé nakupují.

naseptavac2

Pravidelná kontrola našeptávače

Takovéto větší nárůsty nebo poklesy v návštěvnosti jsme dříve pozorovali i u jiných klíčových slov a projektů, které se chovaly podobně. Je tedy výhodné pravidelně sledovat, jaké výrazy na vaše služby nebo produkty našeptávače nabízí a nespoléhat se jen na již hotovou analýzu klíčových slov. Včasným zásahem a úpravami na webu tak můžete s minimální investicí do SEO získat kvalitní návštěvnost a zákazníky, jako se to podařilo nám.

Jak pracovat s našeptávačem

  • Využijte ho jako jeden ze zdrojů pro analýzu klíčových slov.
  • Pravidelně ho kontrolujte a zkoušejte zadávat různé výrazy, které by zadávali vaši zákazníci, občas můžete narazit na nová slova.
  • Nové výrazy co nejdříve zapracujte na web. Výrazy v našeptávači mohou zůstat dlouhodobě a Vám to může přivádět cenné návštěvníky.

Online marketingový specialista, zaměřený na SEO a zvyšování obchodní efektivity webů.

Tagged with:
 

One Response to Výrazy z našeptávačů Vám mohou přivést návštěvnost i konverze

  1. Franta napsal:

    Skvělý článek a dobrý tip ako zvýšit návštěvnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *