Sociál media marketing

Sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby. Jen v Česku navštěvuje nejznámější sociální síť Facebook 3 miliony uživatelů. Není proto divu, že se na sociálních sítích snaží prezentovat i firmy a oslovit tak tím své zákazníky i potencionální budoucí klienty. Sociální síť není pouze Facebook. Je zde ještě Twitter, Google+, LinkedIn a další menší nebo oborové sítě. Největší pozornost se věnuje právě Facebooku, Twitteru a Google+.

 

Facebook stránky AUDI Liberec

 

Propagace na sociálních sítích

Propagace na sociálních sítích je velmi prospěšná. Je ale třeba být obezřetný. Firmy musí počítat s reakcemi od svých následovatelů, které nemusí být pouze pozitivní. Správná komunikace a prezentování firmy je klíčem k úspěchu na sociálních sítích. Prezentovat se na sociálních sítích jde několika způsoby.

Jako hlavním zdrojem propagace je firemní profil. Na Facebooku, Twitteru, a Google+ si mohou firmy založit svůj firemní profil a zde uveřejňovat různé novinky, akce a zajímavé příspěvky z jejich oboru. Krom textových sdělení je možné sdílet fotky, videa a další interaktivní aplikace, které si uživatelé velmi oblíbili. Další možností, která je možná jen na facebooku je PPC reklama. PPC reklama může být s nízkými náklady velmi efektivní

Reklama na Facebooku

Reklama na Facebooku je obdobná jako u již známých PPC reklam v systémech sklik nebo AdWords. Jedná se o reklamu, která se skládá z nadpisu, popisujícího textu a obrázku. Reklamy se pak zobrazují v pravém sloupečku, vedle hlavního obsahu.

Proč se prezentovat na Facebooku

 • Je jedinečným marketingovým nástrojem, se kterým se k cílové skupině dostanete velmi blízko.
 • Soustředí se na něm nezanedbatelné množství uživatelů.
 • Podporuje loajalitu stávajících klientů azákazníků.
 • Funguje i jako nástroj PR a link buildingu - přináší další výhody v SEO.
 • Lze na něm dosáhnout výjimečných výsledků i bez vysokých investic.

Výhody PPC reklamy na Facebooku

 • velmi levná: I při masivním cílení na všechny Čechy
 • Možnost propagace produktu, služby, nebo vaší fan page
 • Platíte pouze za klik nebo za zobrazení
 • Je velmi vhodná pro brandovou reklamu
 • Perfektní zacílení - lokalita, věk, pohlaví, zájmy, rodinný stav, vzdělání...
 • Statistiky a vyhodnocení efektivity

 

Ostatní sociální sítě

Krom Facebooku jsou zde další sociální sítě, u kterých je dobré mít založenéé profily a prezentovat se. jedná se o Twitter, Google+, Youtube, LinkedIN

Twitter
Twitter je sociální síť pro menší okruh uživatelů. Především se jedná o lidi z technických oborů, kteří prezentují své příspěvky ve formátu tzv. tweetů. Tweet může mít pouze 140 znaků. Jedná se tedy o stručné a rychlé prezentování.

Google+
Google+ je nejmladší sociální sítí. Spustil jí Google jako konkurenční síť pro Facebook. Funkcemi je Google+ velmi podobný facebooku. Jen díky širokému pokrytí online služeb (vyhledávání, gmail, kalendář, skupiny, reklamy, fotoalba, atd.) je Google+ zajímavý. Uživatel, který si založí e-mailovou schránku u Googlu, automaticky získává profil na Google+ a kompletní propojení se všemi dalšími službami. Zatím ale není na Google+ tolik uživatelů, aby mohl ohrozit prvenství Facebooku

Youtube
Youtube je největší online videokanál. Po vyhledávači Google je to nejpoužívanější vyhledávač na světě. Pokud máte co prezentovat, youtube je jasná volba jak zviditelnit svůj výrobek nebo službu. Právě díky tomu, že Youtube patří jako jedna z mnoha služeb na Google portfolia, perfektně můžete využít propagaci na youtube přes videoreklamu a další možnosti propagace

LinkedIN
Služba LinkedIn je sociální síť především pro personalisty, kteří hledají vhodné uchazeče do firem. Pomůže vám najít interní kontakty s doporučenými uchazeči o pracovní příležitost, odborníky v oboru a obchodními partnery. Proto ani zde by neměla větší firma chybět. LinkedIn dokáže zacílit na specifický okruh uživatel a oslovit tak konkrétní zájemce než masivní skupinu lidí.

Chci být na sociálních sítích

Chcete být také na sociálních sítích a vytěžit tak maximum ze svých internetových aktivit? Kontaktujte nás, rádi vám s propagací na sociálních sítích poradíme. Využít můžete nabídku našich služeb která obsahuje:

 • Analýza možnosti prezentace na sociálních sítích
 • Návrh strategie pro prezentaci na sociálních sítích
 • Definování cílů pro sociální sítě
 • Založení firemních profilů
 • Přivedeme nové relevantní fanoušky se zájmem o vaše služby nebo produkty
 • Školení jak komunikovat na sociálních sítích a jak se prezentovat
 • Průběžná správa firemních profilů na sociálních sítích
 • Realizace speciálních Facebookových aplikací

Mám zájem o propagaci na sociálních sítích »Kontakty

3sixty, s.r.o. 
Horáčkova 1222/5
140 00, Praha 4
Česká republika

 

IČ: 27582264
DIČ: CZ27582264
e-mail: info@3sixty.eu
tel.: +420 739 422 522

 

Mapa webu

Naše projekty

Přihlásit se k odběru novinek

Certifikáty

Procesy společnosti 3sixty, s.r.o. jsou v souladu s požadavky norem ISO 9001:2008, 14001:2005 a 27001:2006.