SEO optimalizace pro vyhledávače

Chybí vám přísun nových návštěvníků? SEO optimalizace pro vyhledávače je způsob, díky kterému dokážeme přivést na web nové návštěvníky, kteří mají zájem o váš produkt nebo služby a tím získat nové zákazníky pro váš obchod.

 

Výsledky pozic na dotaz plakáty

 

Co SEO optimalizace obsahuje

SEO optimalizace zahrnuje mnoho činností, které je třeba provést pro dosažení cílů. Právě samotné nastavení cílů a plánu optimalizace je velice důležité pro úspěšnou optimalizaci.

SEO analýza webu

Analýza webu odhalí veškeré nedostatky, které brání správnému indexování webových stránek ve vyhledávačích, Zkoumáme on-page i off-page faktory a dáváme doporučení jak zvýšit konverzní poměr webu. V analýze webu se zaměřujeme na následující faktory:

 • Technické zpracování webu: prozkoumáme zdrojový kód a zjistíme, zda neobsahuje nedostatky a zda odpovídá současným trendům. Správně strukturovaný zdrojový kód lépe působí na vyhledávače.
 • Struktura webových stránek: řeší informační architekturu webu, počet stránek, jak na sebe odkazují a jak se na nich uživatel orientuje. Správné definování a prolinkování jednotlivých stránek ulehčuje práci nejen vyhledávačům ale především návštěvníkům webu.
 • Analýza klíčových slov: Z analýzy klíčových slov zjistíme, na jaká slova se ve vyhledávačích umísťujete, jaké jsou další možnosti slovních spojení a jak zvýšit jejich počet
 • Analýza zpětných odkazů: zanalyzujeme váš odkazový profil. Z jakých webových stránek se na vás odkazuje, jak jsou odkazující weby hodnotné a doporučíme další řešení pro vylepšení odkazového profilu v rámci linkbuildingu.
 • Analýza konkurence: bez zjištění stavu konkurence by to nešlo. Zjistíme jak si stojí vaše konkurence, jaké má webové stránky, jaké jsou pozice a propagace webu na internetu.

Analýza klíčových slov

Analýza klíčových slov rozebírá všechna slova a slovní spojení, která mohou být pro vaše webové stránky užitečná a přivádět návštěvníky. Zjistíme přes jaká klíčová slova na web proudí návštěvníci, na jaké stránky se uživatelé dostávají a zda nalezli na webu to co hledali.

Při návrhu vhodných klíčových slov vyloučíme slova, která nepřivádí žádnou návštěvnost, nebo nejsou tématicky spjata s vaším webem. Kromě hlavních klíčových slov, které jsou většinou obecné fráze, jako například pneumatiky, plakáty se zaměříme na tzv. Long tailové výrazy, které přivádí na web návštěvníky, kteří hledají již konkrétní produkt nebo službu. Návštěvnost přes jednotlivé výrazy je minimální, hledaných výrazů mohou být ale klidně stovky nebo tisíce, proto long tail dokáže přivést na web návštěvníky kvalitnější a mnohem větší množství, než hlavní výrazy.

Návrh obsahové struktury webu

Obsah na webu je nejdůležitějším prvkem při SEO optimalizaci. Pokud na stránkách chybí kvalitní obsah, vyhledávače nemají šanci podle čeho hledat a umístit tím vaše stránky na přední místa ve výsledcích vyhledávání. Při optimalizaci připravujeme texty pro jednotlivé optimalizované webové stránky. Pro některá nová slova vytváříme stránky samostatné a nové pro lepší indexaci a cílení.

Obsah na stránky můžete připravit sami. V rámci seo optimalizace vaše texty upravíme a doplníme, aby byly zajímavé jak pro uživatele tak pro vyhledávací roboty. Pokud nedokážete obsah pro web připravit sami, dokážeme zařídit copywriting přesně pro váš obor. Copywriteři připraví kvalitní obsah, který bude prodávat.

Aktivní linkbuilding

Kvalitní obsah je základním stavebním prvkem úspěšné optimalizace. Pokud je web odladěn s dostatkem obsahu, je třeba webové stránky zpropagovat a zajistit mu kvalitní odkazový profil. Linkbuilding je tedy budování zpětných odkazů. Neplatí pravidlo čím více zpětných odkazů, tím lepší pozice ve vyhledávačích budu mít. Vyhledávače jsou již natolik chytří, že dokáží odhalit nepřirozené získání velkého počtu odkazů a tím web penalizovat nebo vyřadit z výsledků vyhledávání. V čem spočívá linkbuilding od nás?

 • postupné získávání zpětných odkazů
 • vyhledávání vhodných tématických webů pro spolupráci
 • budování kvalitních microsites
 • hodnocení efektivnosti zpětných odkazů
 • udržování získaných pozic

 

Výsledky pozic na dotaz volvo servis

 

Jaký je postup při SEO optimalizaci

Jak postupujeme při začátku spolupráce? Před začátkem je dobré domluvit si osobní schůzku, kde probereme vaše požadavky, jaké má optimalizace plnit cíle a jak bude spolupráce probíhat.

Analýza potřeb zákazníka

Při osobní schůze se detailně seznámíme s vaším oborem podnikání, s vaší nabídkou služeb a produktů. Vyslechneme si, co je pro vás důležité a stěžejní. Podle těchto informací dokážeme zanalyzovat a navrhnout jakou cestou optimalizace se vydat a jak náročná optimalizace bude. Regionální cílení je jednodušší, než optimalizace na celou republiku nebo více států

Definování cílů

Definování cílů je potřeba pro úspěšné vyhodnocení optimalizace. SEO optimalizace není jen o získání první pozice na jedno klíčové slovo, ale upravit web tak, aby získával z vyhledávačů relevantní návštěvníky, kteří se stanou zákazníky. Mezi definované cíle můžeme zahrnout například dokončení objednávky v e-shopu, odeslání kontaktního formuláře, přihlášení k odběru newsletteru, stažení dokumentů, nebo minimální doba strávená na webu.

Z tohoto přehledu je zřejmé, že pro každý web je třeba nastavit cíle individuálně. Tyto cíle se sledují a vyhodnocují a průběžnými úpravami se stále vylepšují pro získání maximálního efektu.

Aktivní SEO optimalizace

Po nadefinování cílů nastává kontinuální práce na SEO optimalizaci. SEO optimalizace zahrnuje vše od analýzy klíčových slov, připravení vhodné struktury a obsahu až po aktivní linkbuilding. První výsledky SEO optimalizace se projeví nejdříve za měsíc, po zaindexování všech úprav, které byly provedeny. Výsledky je třeba stále sledovat a vylepšovat.


 

Výsledky pozic na dotaz nové byty

 

Začínáte? Zkuste startovací balíček

Pokud začínáte se svým businessem a ještě pořádně nevíte jaké online kanály budou pro váš obchod přínosné, připravili jsme pro vás startovací balíček, který pokrývá základní a nejdúležitější prvky úspěšné prezentace na internetu. Startovací balíček se skládá z následujících kroků:

1 Tvorba nového obsahu

Proč mít kvalitní webový obsah:
Smyslem internetu je šíření informací, čím kvalitnější a užitečnější informace návštěvníkům poskytujete, tím jste úspěšnější

Co získám:

 • Vytvoření nových obsahových sekcí(návody, tipy, triky, rady, popis produktových řad, jiné)
 • Vytvoření tiskových zpráv, informačních bulletinů a tématických článků
 • Návrh marketingových tahů a způsobů oslovení zákazníka
 • Kontrola duplicitních/plagiátorských textů na webu

2 Optimalizace obsahu pro vyhledávače

Proč optimalizovat texty:
Obsah je slovní zásoba webu a podle klíčových slov v obsahu lidé přicházejí z vyhledávačů. Efektivní obsah vede návštěvníka k vykonání požadované akce na webu. Nákup produktu, objednání služby apod.

Co získám:

 • Návrh vhodných klíčových slov pro umístění do stránky
 • Optimalizace titulků stránek a nadpisů
 • Optimalizace meta dat
 • Optimalizace textového obsahu (hustota klíčových slov, struktura)
 • Interní prolinkování webu

3 Budování zpětných odkazů

Proč se budují zpětné odkazy:
Přináší přímou neplacenou návštěvnost, tématicky zaměřená návštěvnost (oborově i lokální zaměření), rozšiřuje povědomí o značce, posiluje důvěryhodnost pro vyhledávače

Co získám:

 • Registrace do předních katalogů (firmy.cz, najisto.cz a další)
 • Registrace do Google map
 • Publikace PR článku do 25 magazínů

4 Sociální sítě - facebook

Proč používat sociální sítě:
Na sociální síti Facebook je momentálně přes 3 miliony uživatelů. Speciální sítě jsou velmi silným médiem pro komunikaci, propagaci novinek a akcí, šíření povědomí o značce a mnoho dalšího.

Co získám:

 • Založení firemní facebook prezentace
 • Získání 100 fanoušků
 • Vložení prvních příspěvků

Rozšířená nabídka služeb:

Optimalizace obsahu:
psaní profesionální textů, které prodávají a přivádí cílenou návštěvnost, tvorba reklamních sloganů a claimů, tvorba firemního motta společnosti.

Linkbuilding:
výměna odkazů, nákup kvalitních odkazů, stavba podpůrných minisite, vytvoření produktu pro linkbaiting

Sociální sítě:
získávání fanoušků, komunikace s komunitou, sledování, komunikace, obrana a propagace firmy v diskuzích na internetu, založení profilů na dalších sítích (Twitter, Youtube, Google+)

Webová analytika:
nastavení webové analytiky, A/B testování, měření konverzí v rámci PPC systémů, změny architektury a zvyšování použitelnosti stránek

Mám zájem o zvýšení návštěvnosti webu »Kontakty

3sixty, s.r.o. 
Horáčkova 1222/5
140 00, Praha 4
Česká republika

 

IČ: 27582264
DIČ: CZ27582264
e-mail: info@3sixty.eu
tel.: +420 739 422 522

 

Mapa webu

Naše projekty

Přihlásit se k odběru novinek

Certifikáty

Procesy společnosti 3sixty, s.r.o. jsou v souladu s požadavky norem ISO 9001:2008, 14001:2005 a 27001:2006.